تجاوز سربازان آمریکایی به دختران نوجوان کره ای

آسوشیتدپرس: دو سرباز ایالات متحده متهم تجاوز به دختران نوجوان در کره ی جنوبی شده اند و به مقامات این کشور هشدار داده شده برای جلوگیری از خشم عمومی سریعا اقدام به عذر خواهی نمایند.

«آرمی بریج، جین» و «دیوید کانبوی» ناظران ایالات متحده در سئول طی بیانیه ای به خاطر تجاوز سرباز آمریکایی به دختری در خانه ی کرایه ای اش در سئول که روز 17 سپتامبر اتفاق افتاده و دردی که این اقدام به اذهان عمومی کره تحمیل کرده است، عذر خواهی کردند. این سرباز پس از وقوع جرم مورد بازجویی خصوصی قرار گرفت اما دستگیر نشد.

مورد بعدی، مربوط به تجاوز به دختر نوجوانی در شمال سئول بود که روز 24 سپتامبر به وقوع پیوست.

دیپلمات عالی رتبه ی ایالات متحده در شرق آسیا، «کورت کامپبل» روز جمعه در مورد اتفاقی که آن را تراژدی غیرقابل بخششی که هفته ی پیش اتفاق افتاد» نامید، از مردم عذر خواهی نمود. اما مشخص نکرد منظورش کدامیک از دو مورد تجاوز انجام شده است.

رسانه ای برنامه  تظاهرات کوچکی را که مقابل سفارت ایالات متحده در سئول برگزار شد پخش نمود اما صدای کره ای های خشمگین پوشش داده شده بود.

روز شنبه یکی از احزاب کارگری درخواست کرد اقدامات سربازان آمریکایی بیرون از قرارگاهشان محدود شود.

ایالات متحده 28500 نظامی در کره ی جنوبی دارد که از زمان جنگ 1950-53 کره ی جنوبی،در این کشور مستقر بوده اند.

جن، جیمز تورمن، فرمانده ارشد ایالات متحده در کره جنوبی اعلام کرد در این چند ماه باقیمانده برای سربازان حکومت نظامی تشکیل داده است. او گفته اش را بیش از این روشن نکرد اما اعلام نمود حکومت نظامی 30 روز به طول خواهد انجامید.

مقامات آمریکایی نسبت به دامن زده شدن به تفکرات ضدآمریکایی در کشورهایی که ارتش خود را در آنجا مستقر ساخته اند، بسیار محتاط هستند.

سال 2002 دو سرباز آمریکایی از بابت کشته شدن دو دختربچه ی کره ای در یک گردهمایی ملی که علیه ارتش آمریکا در این کشور برگزار شده بود، تبرئه شدند.

سال 1995 در پی  تجاوز به دختربچه ای 12 ساله توسط یکی از اعضای سفارت آمریکا در اوکیناوا، بزرگترین راهپیمایی ضد آمریکایی در ژاپن برگزار شد. پس از جنگ جهانی دوم حدود 50000 نفر نظامی  آمریکایی در این کشور مستقر بوده اند.